Інфраструктурний грант від

House of Europe

Волинський краєзнавчий музей активно оцифровує фонди. Тепер для відвідувачів буде доступна і онлайн-версія експонатів, а ще люди зможуть побачити значно більше, ніж зазвичай показують на виставках. 

 

Для цього музей отримав інфраструктурний грант House of Europe («Дім Європи»), скерований на розвиток української культури та знайомство світу з нею. Волинському краєзнавчому музею цей грант допоможе ввести електронний облік музейних предметів та розпочати їх оцифрування.

 

Фонди – закулісся кожного музею. У виставкових та експозиційних залах музею відвідувачі можуть побачити не більше 10% музейних колекцій. Закритими для широкого загалу залишаються сотні тисяч речей, кожна з яких має свою історію побутування та надходження до музею. Ці речі музейні працівники з радістю показали б відвідувачам, але виставкові площі цього не дозволяють. Оцифрування фондів зробить багаті музейні колекції доступними для усіх зацікавлених.

Діджиталізація важлива й тому, що старовинні музейні предмети тлінні. Як би музейні працівники та реставратори не старались, ніщо не вічне і час може його зруйнувати. Оцифрування фондових предметів збереже надбання, хоч і не фізично, ознайомивши прийдешні покоління з нашим історичним та культурним спадком.

 

Оцифрування музейних предметів потребують дослідники, оскільки це зробить більш доступними для них фондові колекції. Незважаючи на сучасні блага комунікацій та транспорту, не завжди і не всі науковці можуть бути мобільними і відвідувати музеї та архіви для своїх наукових потреб. Переведення предметів у цифрову форму – головним чином писемних джерел – розширить коло науковців, які на основі матеріалів Волинського краєзнавчого музею свої праці.

 

В українських музеях уже розпочався процес оцифрування фондів, і Волинському краєзнавчому музею пощастило до нього приєднатись. В рамках інфраструктурного фонду House of Europe музей уже закупив усю необхідну техніку, а також програмне забезпечення для оцифрування спочатку нових надходжень, а згодом і решти колекції. У музею є необхідна фототехніка, комп’ютери, комп’ютерний сервер, фотозона для зйомки музейних предметів, поворотний стіл для 3D-моделювання, а також програма «Музейні фонди України» на 10 користувачів.

3D Модель

“Інфраструктурний грант” підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.