Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

15 квітня 2021 р.  у Волинському краєзнавчому музеї відбувся захід «Історія з чаєм (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки та Агатангела Кримського)».

Ведуча, пані Світлана Чибирак, канд. іст. наук, доцентка ВНУ імені Лесі Українки, провідна наукова співробітниця ВКМ, розповіла про китайську чайну традицію, процеси збору та зберігання чаю, особливості його варіння.

 

Представник чайної компанії Ранватта в Україні пан Ніссанка Араччі ознайомив відвідувачів з історією поширення чаю в Шрі-Ланці та розповів про секрети чайного бізнесу.

Дегустація зеленого чаю відбувалася у супроводі цікавої розповіді від пані Вікторії Білик, канд. іст. наук, доцентки ВНУ імені Лесі Українки, провідного наукового співробітника ВКМ. Темою її бесіди стали цікаві випадки пов’язані з чаюванням, зафіксовані Агатангелом Кримським під час своїх подорожей у Ліван, традиції чаювання у сім’ї Косачів і дружба Лесі Українки та Агатангела Кримського.

 

 

 

Учасники заходу скуштувати чай, приготований двома різними способами, один з них був чай із самовара.

 

 

Волинський краєзнавчий музей щиро висловлює вдячність за допомогу у підготовці заходу та консультацію пані Олені Огнєвій!

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Вівторок - неділя з 10:00 до 18:00

 

 

Вихідний

Понеділок

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського