Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Виставка іконопису та сакрального мистецтва "Замлиння"
 
26 липня у музеї відкрилася виставка «Замлиння», що стала підсумком роботи Міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтва 2011 по 2019 рр., які проходили на Волині в Інтеграційному центрі «Карітас» у с. Замлиння Любомльського району (директор Ян Бурас).
 
На виставці представлено 80 найбільш яскравих робіт за всі попередні роки. Польські та українські митці репрезентують своє бачення християнської тематики, реалізовують його як у традиційній іконі, та і у стилістиці сакральної картини. Виконані у різних техніках та стилях іконописні декоративні композиції сповнені символами та метафорами, що поєднують у собі не лише сакральне, а й філософське тлумачення людської сутності та місця християнина у сучасному світі.
 
У заході взяли участь заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт, прессекретар, синкел у справах духовенства УГКЦ прот. Роман Бегей, інспектор Волинської Православної Богословької Академії ПЦУ о. Андрій Гайдай, голова Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук, волинські художники, поціновувачі сакрального мистецтва.
 
Під час презентації Володимир Марчук передав музею дерев’яний різьблений хрест роботи волинянина скульптора Миколи Павлюка (1953-2016) – доцента Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, учасника і лауреата міжнародних симпозіумів скульптури. Микола Павлюк є автором скульптури «Волинь прадавня», яка виконана для Луцька під час Міжнародного пленеру скульптури малих форм 2001 р.