Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Волинському краєзнавчому музею передали прапор із підписом Залужного
 
У нашій колекції з’явився новий експонат: прапор України із підписом Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Його передав голова Волинської обласної ради Григорій Недопад. Разом з головою Волинської ОДА Юрієм Погуляйком, волонтерами та благодійниками він відвідав Тернопільщину.

 

Там вони взяли участь у церемонії нагородження від Міністерства оборони. Захід проходив у каплиці-пантеоні, спорудженій на честь воїнів, що загинули у російсько-українській війні з 2014 року. Юрія Погуляйка, Григорія Недопада та кількох волинських волонтерів нагородили почесними нагрудними знаками та прапорами з підписами Валерія Залужного за допомогу українській армії.