Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Волинські музейники 6–7 жовтня 2022 р. взяли участь у семінар-тренінгу «Доступна промоція в закладах культури», організовано в рамках міжнародного проєкту «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу». Навчання проходило на базі нового Музею центрального промислового округу, що є структурною одиницею Регіонального музею у Стальовій Волі.  

 

Розробниця авторської терапії за допомогою театру, педагог Марія Петруша-Будзинська поділилася досвідом впровадження практик роботи із мистецтвом у різних культурних інституціях. Вона провела тренінг із відчуття простору музею незрячими відвідувачами, якими на кілька хвилин стали учасники семінару, для того, щоб зрозуміти як можна змінити підходи до роботи з об’єктами культурної спадщини та музейним середовищем.

 

Представники Малопольського інституту культури в Кракові зосередили свою увагу на дотриманні Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована у тому числі й Україною (2016 р.), важливості створення не лише фізичної, а й цифрової доступності. Томаш Володарський зупинився на інформаційно-комунікаційних технологіях, які впроваджуються у польському соціумі, зокрема щодо спрощення текстів, адаптації інтернет-сторінок до потреб різних відвідувачів. Марта Хланда проаналізувала промоційні продукти музеїв на предмет їх доступності та показала варіанти можливого їх покращення.

 

Важливим моментом навчання стала практика розповіді про експонат для незрячих відвідувачів, а також здійснення аудіодискрипції зображення і адаптації тексту для доступного сприйняття.

 

Волинські музейники вдячні за навчання, практичні навички та методичні матеріали, отримані від польських колег!