Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

23 березня з нагоди Міжнародного дня води відбулась загальноміська екологічна година, на яку були запрошені  начальник відділу екологіі  Луцької міської ради Оксана Лисак, замісник головного інженера КП «Луцькводоканал» Юрій Вега, декан факультету географії  Юрій Барський, викладачі та студенти факультету географії ВНУ.

Вихованці Палацу учнівської молоді привітали учасників пісенним подарунком. Працівники бібліотеки ВНУ з нагоди свята підготували виставку літератури.

На заході були показані відеоролики про значення води, слайди із зображенням різних форм води, звучала музика води, а також експонувалась виставка дитячих природоохоронних плакатів із фондів ВКМ.

 

Доцент кафедри фізичної географії Олександр Вовк підготував цікаву розповідь про пам’ять води із показом фото, як змінюється кристалічна структура молекул води в залежності від слів та звуків.

По завершенні заходу було показано відеоролик із виступом групи В.О.Д.А.

 

Організатори заходу: старший науковий співробітник відділу природи  ВКМ Оксана Гаврилюк, заступник декана з виховної роботи Валентина Стельмах, доцент кафедри туризму та готельного господарства Ольга Ільїна.  

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського