Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Відкриття виставки, присвяченої 80-річчю створення Української повстанської армії «УПА. Боротьба, що триває»

12 жовтня о 12.00 в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «УПА. Боротьба, що триває», яка присвячена 80-річчю з часу створення Української Повстанської Армії. Метою виставки є вшанування бійців за волю України та розвінчання створених російською пропагандою міфів про українських націоналістів,.

 

Відвідувачі виставки матимуть змогу ознайомитися з історією створення ОУН-УПА, її структурою та керівництвом, а також дізнатися, за що боролися українські націоналісти.

 

Значне місце на виставці займають світлини, які висвітлюють побут та життя бійців УПА, демонструють їх однострій. Листівки, грипси та підпільна преса розкажуть про інформаційну, просвітницьку та ідеологічну роботу Української повстанчої армії. Значну кількість цих матеріалів створив повстанський художник Ніл Хасевич, роботи якого зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею.

 

Серед експонатів також є ряд речей, які активно використовували повстанці: друкарські станки, пристрій для виготовлення листівок, посуд, символіка та особисті речі.

 

До уваги відвідувачів представлено відтворений інтер’єр повстанської криївки, де жили та друкували підпільні матеріали упівці. Також на виставці відтворено інтер’єр кабінету працівника НКВС, у якому проводилися допити українських націоналістів. На мультимедійному екрані демонструватимуться відео та аудіо матеріали, фільми, спогади присвячені УПА.
Значна увага на виставці присвячена Декалогу, молитві та правилам життя українського націоналіста, де чітко було зазначено всю ідеологію та цілі УПА. Ці ідеї є актуальними і сьогодні, оскільки висвітлюють важливість боротьби проти російської окупації, відстоювання своєї мови та культури як важливих складових національної ідентичності. Також проводяться паралелі із сьогоднішніми подіями в країні.

 

Створюючи цю виставку, музейники мали на меті зруйнувати міфи про «страшних бандерівців», показати що це були люди, які поклали життя за Україну, люди, які пожертвували хто родиною, хто благополуччям, а хто і життям, щоб ми сьогодні мали свою державу, мову, культуру. Пам’ятаймо, що боротьбу українських повстанців сьогодні продовжують наші воїни, і ворог лишається той самий.