Телефон:

 

097 759 9247  

095 152 2509

(0332) 24 75 82

 

Ми працюємо

10:00 - 18:00

 

УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!

Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

Концепт фотовиставки «Це моя країна – Україна»

ПРОЕКТУ «ДИВОВИЖНА УКРАЇНА»

Україна – Дивовижна країна і чергова, 15 фотовиставка лише підтверджує це.

Зараз в Україні війна. І це не просто воєнний конфлікт, а війна світоглядів, цівілізацій, культур.

І саме об’єкти культурної спадщини є підтвердженням самобутної культури та історії, що розгорталася на землях України протягом тисячоліть. А унікальні природні ландшафти, збережені людством та перетворені на туристичні об’єкти, стали сучасним маркером України, що нарівні з об’єктами спадщини формують її впізнаваність на планеті Земля.

Фотовиставка «Це моя країна – Україна» - це віртуальна подорож через всі регіони нашої країни, що дозволяє побачити Україну в цілому, продемонструвати її родзинки та відмінності від усіх сусідів і зрозуміти нарешті, що робить нас українцями.

Ви побачите, що люди тисячі років заселяють українські землі і дізнаєтеся як через збережені традиції прослідковується наш зв’язок з пращурами. Лише на перший погляд може здаватися, що різні регіони мають різну історію, але пам’ятки давніх язичницьких культів, кургани, давньоруські пам’ятки та козацька культура доводять, що ми єдині.

І в той ще час поряд з королівськими замками постають приватновласницькі феодальні замки, поряд з європейським бароко розвивається унікальний феномен козацького бароко, поряд з розкішними палацово-парковими ансамблями постають більш скромні садиби козацької старшини, а оборонна архітектура -  замки, фортеці, храми, синагоги, монастирі – свідчить що протягом століть Україна була форпостом Європи проти навали диких орд.

Це розмаїття об’єктів культурної спадщини в сукупності з різноманітними природними ландшафтами і творить обличчя сучасної України в світі.

Тож, подорожуймо Україною, бо наша країна – неймовірна.

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Щодня з 10:00 до 18:00

 

 

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

    Замовлення екскурсій за телефоном 095 152 2509