Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

Відзначити професійне свято до Волинського обласного краєзнавчого музею приїхали не тільки працівники філій цього закладу, а й історики та щирі поціновувачі роботи музейників.

Святкове дійство відбулося 19 травня. З професійним святом вітав музейників перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та мер Луцька Ігор Поліщук.

Директорка обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко констатувала: попри те, що минулий рік, через пандемію, був важким, для музейників він став стимулом для розвитку.

«Минулий рік був непростий не лише для музейників, а й для всього світу. Ми втратили близько 70% всіх відвідувачів. Тому ми швидко опанували різні форми онлайн-роботи – онлайн вистаки, презентації, конференції», - розповіла директорка музею Оксана Важатко.

 

 

 

Крім того, за цей час в музеї встигли попрацювати над його розвитком, попрацювати над матеріальною базою, поповнити фонди, виграти грант Українського культурного фонду та залучили на інфраструктурний проєкт близько 1 млн грн. З нетерпінням у музеї чекають коли будуть проведені реставраційні роботи в будиночках Лесі Українки, що в с. Колодяжне.

Юрій Поліщук відзначив нелегку роботу музейників, бо, переконаний, що це не тільки дуже клопітка праця, але й, на жаль, ще й малооплачувана

 

 

«Те, що ви оберігаєте, це найбільша спадщина нашого народу. А я переконаний, що тільки та нація, яка береже своє минуле, удостоєна великого майбутнього, - наголосив Юрій Поліщук. - Ви фанати своєї справи, бо віддаєтесь своїй роботі на повну і бережете найцінніше для нас».

Також Юрій Поліщук нагородив грамотою та подякою обласної ради кращих працівників Тетяну Тищенко та Ольгу Бойко.

 

 

 

Джерело: Волинська обласна рада

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Вівторок - неділя з 10:00 до 18:00

 

 

Вихідний

Понеділок

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського