Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

День Гідності та Свободи у Волинському краєзнавчому музеї

 

21 листопада 2022 року о 13 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година, присвячена Дню Гідності та Свободи: вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.

 

 Метою заходу було  збереження і донесення до сучасного покоління інформації про доленосні події в Україні ХХІ століття. У музеї було представлено речі з майданів Києва та Луцька. Локація з експонатами знаходилася на фоні виставки «Україна. Війна за Незалежність», де продовжується мовою прапорів, світлин, фрагментів військової техніки, боротьба наших Героїв за право бути українцями.

 

Презентація експонатів супроводжувалася розповіддю про події Помаранчевої революції та Революції Гідності. Зокрема, що спонукало тоді українців відстоювати свої права на майданах міст та в столиці України.

 

Захід відвідали студенти Луцького педагогічного коледжу, лучани та гості міста.