Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

 
Російсько-українська війна внесла свої суттєві корективи в роботу всіх установ культури України. Не виключенням стали і музеї. Нам довелося оперативно переходити до діяльності у нових умовах воєнного стану. Завдяки співпраці з українськими і міжнародними організаціями, зокрема з Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту ALIPH, процес переходу вдалося організувати у максимально стислі терміни, таким чином разом захищаючи нашу культурну спадщину від невиправних втрат.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Волинський краєзнавчий музей та його відділи згорнули свої стаціонарні експозиції. Поновити їх до кінця дії воєнного стану неможливо. Ситуація є дуже динамічною і залежить від багатьох безпекових факторів. Тому у перші дні війни фондові колекції були переміщені у відносно безпечні місця, а музейні будівлі (їх цокольні поверхи) захищені мішками з піском. З цією метою було придбано 1000 будівельних поліпропіленових мішків та 1 тонну піску.
Для посилення безпеки та попередження можливих аварійних ситуацій у Волинському краєзнавчому музеї було оновлено систему охоронної сигналізації фондосховищ, у місцях зберігання встановлено протипожежні двері, закуплено металеві шафи, стелажі та вогнегасники.
Для стеження за дотриманням режиму зберігання та покращення внутрішнього мікроклімату будівель музею на грантові кошти ALIPH придбано термогігрометри, осушувачі та зволожувачі повітря.
На випадок евакуації частина музейної колекції перебуває у спакованому стані і готова до переміщення. Цьому посприяла закупівля різних видів пакувальних матеріалів: ящиків, коробок, папок, мікалентного паперу, безкислотного картону та т. п.
Завдяки закупленій комп’ютерній та фототехніці наш музей отримав можливість швидше та якісніше проводити оцифрування  музейних предметів.
Такі заходи спрямовані на збереження та охорону нашої культурної спадщини, адже збереження наших музеїв, нашої культури – це збереження української державності.