Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Щодня з 9:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

В умовах воєнного стану головним завданням музейників стало збереження культурної спадщини та музейного фонду.
Різні види експонатів потребують відповідних умов збереження.
Коли мова йде про приведення фондів до належного стану, однією з умов безпечного зберігання експонатів є наявність відповідних меблів.
Волинський краєзнавчий музей отримав можливість обладнати своє фондосховище спеціальними металевими стелажами.
Завдяки їм експонати будуть зберігатися в правильному положенні та будуть більш захищеними.
Це стало можливим завдяки підтримці міжнародного альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту – ALIPH та Благодійної організації «Благодійний фонд «Віримо в Україну» («Фінансовий посередник»).