Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

Напередодні Дня українського добровольця, 12 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась зустріч із військовими капеланами Волині в рамках проєкту «Наші захисники».

Представники військового духовенства розповіли про початки своєї духовної і волонтерської місії на Донбасі. Голова ГО «Військові капелани Волині» Михайло Бучак розповів про історію становлення інституту капеланства в Україні.

 

 

До заходу була підготовлена тематична виставка із речей, які свого часу були передані святими отцями і побували разом з ними у районі проведення бойових дій. Присутні мали змогу перегляну фото і відео зроблене священниками у зоні АТО. Особливу цікавість у присутніх викликав відеосюжет причастя добровольців батальйону «Айдар», адже таїнство пройшло саме напередодні тяжких боїв, для деяких українських захисників воно стало останнім.

 

 

Отець Олександр Вронський був у числі перших капеланів, які вирушили на схід країни. Він розповів присутнім про свою душпастирську місію у 204 окремій бригаді тактичної авіації, а також подарував музею нові експонати.

 

 

Волинські священники виконували свій непростий душпастирський обов’язок у багатьох інших добровольчих підрозділах. Отець Андрій Мовчанюк розповів присутнім про капеланську службу у роті «Світязь». У серпні 2014 р. підрозділ втратив сімох своїх побратимів у боях за Іловайськ.

 

 

Непроста життєва дорога була в отця Сергія Мельничука. У 2014 р. він мобілізувався і вирушив захищати Україну у складі 51 окремої механізованої бригади, брав участь в боях за Савур Могилу. Прийнявши духовний сан він допомагає воякам подолати посттравматичний синдром, виконує капеланський обов’язок у військовому госпіталі.

 

 

Святі отці підтримують збереження української історії, неодноразово передавали у музей цінні експонати, долучались до заходів, відтак директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко вручила Подяку ГО «Військові капелани Волині».

 

 

Довідково:
Проєкт «Наші захисники» – комплекс заходів Волинського краєзнавчого музею з популяризації внеску волинян у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, збору і вивчення матеріалів про АТО та ООС на Донбасі, протидії інформаційним загрозам.

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського