Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

20 лютого 2014 р. у день розстрілів учасників революції Гідності в Києві розпочалась збройна агресія Російської федерації проти України. На виставці «Герої не вмирають» Волинського краєзнавчого музею представлені матеріали про Героїв України з Небесної Сотні: волинян Івана Тарасюка, Василя Мойсея, Сергія Байдовського, Едуарда Гриневича, Олександра Бадери, Юрія Сидорчука, Віктора Хомʼяка, які загинули під час революції Гідності 2014 р., відстоюючи свободу та демократію.
Після захоплення Криму Російською федерацією 14 квітня 2014 р. розпочалась антитерористична операція (АТО) на Донбасі. Тисячі волинян стали на захист територіальної цілісності і державного суверенітету України. Більше 250 наших земляків загинуло у районі бойових дій, померли внаслідок отриманих поранень, травм і хвороб у перші роки після демобілізації. У співвідношенні до чисельності населення область понесла чи не найбільші втрати.
Найвищого звання Героя України були удостоєні волиняни – учасники російсько-української війни: Володимир Гринюк, Андрій Снітко (присвоєно посмертно), Андрій Ковальчук, Василь Тарасюк, Андрій Волос (присвоєно посмертно), Ігор Філіпчук (присвоєно посмертно). Про жертовність волинянських учасників АТО і ООС на Донбасі у Волинському краєзнавчому музеї розповідає виставка «Пам’ятай, Україно, героїв своїх».
З метою популяризації внеску волинян в оборону державного суверенітету та територіальної цілісності України, збору та вивчення матеріалів про АТО і ООС на Донбасі, протидії інформаційним загрозам Волинський краєзнавчий музей реалізує проєкт «Наші захисники». Давайте збережемо історію разом!

  

 

 

 

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського