Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

 

 

18 березня 2021 р. о 16:00  у Музеї волинської ікони відбудеться передача музею сакральної картини Володимира Жупанюка «Хліб наш насущний…». Твір придбаний коштом волинської компанії «WEST AUTO HUB». Директорка Юлія Риковська.

 

Володимир Жупанюк – відомий український художник, який понад 40 років працює у галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. Його роботи, пройняті любов’ю до рідного краю та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою музейних і  приватних колекцій в Україні та за кордоном.

 

За останнє десятиліття Володимир Жупанюк створив серію робіт, присвячену сакральній тематиці: «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька» та ін. У 2018 р. сакральні твори майстра експонувалися у Музеї волинської ікони на виставці «Сакральний живопис Володимира Жупанюка». Створенню кожної картини передувала тривала кропітка дослідницька праця художника по вивченню теми, яка лежатиме в основі сюжету, звідси наповнення творів духовними, історичними та культурними вимірами. У 2018 р. голова благодійного фонду «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов придбав у автора і подарував музею живописне полотно «Холмська Богородиця у подіях та фактах».

 

Сьогодні традиція меценатства продовжується. Керівництво волинської компанії «WEST AUTO HUB» в особі директорки Юлії РиковськоїEпридбало у Володимира Жупанюка сакральну картину «Хліб наш насущний…»  у  колекцію музею.

 

Масштабний твір своєрідно розкриває євхаристійну тематику  та основні віхи  життя Ісуса Христа, доповнюючи їх  пейзажами Луцька та зображенням давніх сакральних споруд Волині. Картина вирізняється не тільки глибоким філософським задумом, а ще є  яскравим ілюстративним матеріалом з давньої історії рідного краю.

 

Твори Володимира Жупанюка «Хліб наш насущний…»,  «Холмська Богородиця у подіях та фактах» та «І сотворив Бог чудо велике», подаровану автором, можна буде побачити в експозиції музею.

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського