Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Цьогорічний День музеїв проходить під ракетними обстрілами, руйнуванням та розкраданням колекцій, знищенням не лише матеріальних, а й культурних надбань.
 
18 травня до Міжнародного дня музею у Волинському краєзнавчому музеї відбувся Дванадцятий круглий стіл на тему «Сила музеїв у сучасному світі». Цьогорічне гасло ICOM «Сила музеїв» спонукає нас об’єднатися з метою відновити всі зруйновані музеї та заклади культури, а вклад в культуру зараз як ніколи важливий для всієї країни. Музеї є основою збереження та розвитку культури, а в умовах російсько-української війни це питання таке ж важливе, як і збереження територіальної цілісності нашої країни.
 
Привітали з відкриттям конференції Оксана Важатко, директорка музею, Геннадій Бондаренко, професор, кандидат історичних наук, та Євгенія Ковальчук, доцент кафедри документознавства і музейної справи, кандидат історичних наук, заступник директорки з наукової роботи.
Після конференції відбулась презентація друкованого видання наукового збірника матеріалів Міжнародної наукової конференції «Олика в європейській історії: відтворення історико-культурної спадщини». Народна депутатка України Ірина Констанкевич та начальник управління культури, у справах релігій та національностей ОДА Ольга Чубара розпочали презентацію видання та зробили подарунки музею.
 
Після цього учасники конференції відвідали відкриття виставки «Це моя країна – Україна» з серії проєкту «ДИВОВИЖНА Україна» Авторка: Олена Жукова, м. Харків. Фотовиставка «Це моя країна – Україна» - це віртуальна подорож через всі регіони нашої країни, що дозволяє побачити Україну вцілому, продемонструвати її родзинки та відмінності від усіх сусідів і зрозуміти нарешті, що робить нас українцями.
 
Ви побачите, що люди тисячі років заселяють українські землі і дізнаєтеся, як через збережені традиції прослідковується наш зв’язок з пращурами. Лише на перший погляд може здаватися, що різні регіони мають різну історію, але пам’ятки давніх язичницьких культів, кургани, давньоруські пам’ятки та козацька культура доводять, що ми єдині.
І в той же час поряд з королівськими замками постають приватновласницькі феодальні замки, поряд з європейським бароко розвивається унікальний феномен козацького бароко, поряд з розкішними палацово-парковими ансамблями постають більш скромні садиби козацької старшини, а оборонна архітектура -  замки, фортеці, храми, синагоги, монастирі – свідчить, що протягом століть Україна була форпостом Європи проти навали диких орд. Це розмаїття об’єктів культурної спадщини в сукупності з різноманітними природними ландшафтами і творить обличчя сучасної України в світі.
Протягом дня в Музейному дворику була фотозона, працювала музейна майстерна «Пташка», де відвідувачі могли поліпити з глини за стародавніми технологіями. Також з нами був майстер Микола Шавула, який навчив користуватися гончарним колом.
 
Волинський краєзнавчий музей відкрив до огляду відділ природи та виставку «Це моя країна – Україна» з серії проєкту «ДИВОВИЖНА Україна». В майбутньому обіцяємо показати наші цінності в оновленому музеї.