9:00 - 17:00

 

Телефон:

(0332) 24-75-82

УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!

Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

На базі музею відбувся військовий вишкіл для студентів

11 жовтня до Дня захисників і захисниць України на базі Волинського краєзнавчого музею, студентам КЗВО «Волинський медичний інститут», був проведений урок «Захисту Вітчизни». Локацією для заходу стала територія «Музейного дворика».

Заняття включало теоретичну та практичну складову. У першій частині уроку завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Богдан Зек розповів студентам про день 14 жовтня, традиції відзначення цього свята. На прикладі виставки «Воїни. Історія українського війська», що експонується в «Музейному дворику», майбутніх медиків познайомили із розвитком військової справи від часів Київської Русі до сучасності. Під час екскурсії студенти побачили, як виглядали українські вояки, яку зброю вони використовували, як змінювалось спорядження, тактика і структура військової організації.

Практичну частину заняття провів викладач «Захисту Вітчизни», учасник бойових дій – Голова ГО «Криївка Волині» Віктор Кривцун. Він детальніше розповів про зразки стрілецької зброї минулого, а також ті, що нині використовуються багатьма арміями світу. Разом із цим студенти ознайомились із елементами сучасного військово спорядження, приміряли на собі бронежилет та каску.

Виставка Українського інституту національної пам’яті «Воїни. Історія українського війська» експонується у «Музейному дворику» і доступна для огляду у дні роботи музею – вхід вільний.

 

Нагадуємо, Волинський краєзнавчий музей реалізує проєкт «НАШІ ЗАХИСНИКИ» – комплекс заходів із популяризації внеску волинян в обороні державного суверенітету і територіальної цілісності України, збору і вивченню матеріалів про АТО і ООС на Донбасі, протидії інформаційним загрозам.

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

 

Вихідні

Понеділок, субота

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

    Замовлення екскурсій за телефоном (0332) 24 75 82