Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

1 квітня 2021 року відбулась передача академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах Волинському краєзнавчому музею. Тираж повного зібрання творів Лесі Українки, реалізованого за кошти державного бюджету, передають у бібліотеки, заклади вищої освіти, наукові центри та музеї в Україні та закордонні дипломатичні представництва для популяризації творчості Лесі Українки.

 

 

 

Це видання є шостою спробою підготувати повне зібрання творів письменниці. Попереднє «повне» видання було цензурованим та містило не всі тексти літераторки. Однією із найголовніших відмінностей 14-томного видання є те, що максимальна увага приділена рукописам Лесі Українки, а також відновлено ті тексти, які друкувалися на початку ХХ ст., а потім жодного разу не включалися у багатотомні видання. Окрім того, переосмислено факти біографії Лесі Українки та розширено історико-філологічні коментарі. Аби представити повне видання творів письменниці світу провідні науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України працювали рік.

 

Дякуємо Юрію Громику, Олені Маланій та Тетяні Данилюк-Терещук за передачу видання музею та постійну плідну співпрацю.

 

 

 

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського