10:00 - 18:00

 

Телефон:

(0332) 24-75-82

УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!

Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

Підсумки Дванадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2020»

З нагоди Міжнародного дня музеїв управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей провели Дванадцяту обласну рейтингову акцію «Музейна подія року на Волині – 2020».

 

Акція «Музейна подія року» започаткована у 2009 році і є щорічним конкурсом, у рамках якого відзначаються найважливіші, найбільш показові та резонансні явища у музейній галузі на Волині, що найбільше вплинули на загальне сприйняття музеїв у суспільстві. Головним критерієм для визначення переможця акції є суспільна значущість музейної події, позитивний резонанс у масштабах Волині і всієї України. Додатковий критерій – високий фаховий рівень виконання.

 

Цього року на суд експертів було подано 11 різних за характером та масштабами подій, які відбулися впродовж 2020 року. Переможці акції визначені шляхом рейтингового голосування 20 експертів (представники преси, телебачення, громадських організацій, галузі культури, освіти, владних структур, ін.).

 

За підсумками рейтингового голосування переможцями Дванадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2020», за кількістю набраних балів, стали:

 

І місце (46 балів)
Культурно-мистецький проєкт «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною».

До 150-річчя від дня народження А. Г. Лазарчука (1870–1934), українського художника, педагога, культурного діяча.

 

ІІ місце (35 балів)
«Музейний дворик».

 

ІІІ місце (14 балів)
Карантин не перешкода: онлайн виставки «По той бік фронту» і «Волиняни у мельниківському визвольному русі».

 

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Вівторок - неділя з 10:00 до 18:00

 

 

Вихідний

Понеділок

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

    Замовлення екскурсій за телефоном (0332) 24 75 82