10:00 - 18:00

 

Телефон:

(0332) 24-75-82

УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!

Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

Урочистості біля Холмської Чудотворної ікони Богородиці

у Музеї волинської ікони

                                                 

22 липня 2021 року о 16 годині у Музеї волинської ікони відбудеться особлива урочистість біля Холмської Чудотворної ікони Богородиці –  освячення копії Чудотворного образу.

 

З благословіння архієпископа Люблінського і Холмського Польської Православної Церкви Авеля священнослужителі і прихожани  прибудуть до Луцька з Польщі із копією Холмського Чудотворного образу. Дана ікона була написана на святій горі Афон (Греція) в келії Св.Миколая Чудотворця, яка  славиться  своїми насельниками-іконописцями. Майстри створюють копії відомих чудотворних образів.  Сучасний список давнього Холмського образу буде перебувати у храмі Іоана Богослова м.Холм (Польща), де її будуть вшановувати прихожани і паломники. У музеї перед відомою християнською святинею – Холмською Чудотворною іконою Богородиці –  буде звершений акафіст із молебнем, відбудеться освячення копії.  У цьому заході братимуть участь священнослужителі та віруючі Волинської єпархії Української Православної Церкви, члени товариства "Холмщина".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до вшанування загальнохристиянської святині, яка до гордості волинян знаходиться у нашому місті.

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Вівторок - неділя з 10:00 до 18:00

 

 

Вихідний

Понеділок

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

    Замовлення екскурсій за телефоном (0332) 24 75 82