Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

 

 

«Vivat, ЕММА!». Ювілейна виставка творів Емми Андієвської – знаної української мисткині та літераторки (Мюнхен).

Цією знаковою культурно-мистецькою акцією в Художньому музеї Луцька (відділі ВКМ) 19 березня о 15.00 стартує грандіозний міжмузейний проект «Місяць Емми Андієвської в Україні», що присвячений 90-річчю художниці.

 

Мета проекту:

-        поширення в колах наукової спільноти та широкого загалу інформації про мистецький доробок Емми Андієвської для активізації досліджень та філософського осмислення її творів;

-        вияв пошани та вдячності художниці за подвижницьку працю на ниві розбудови національного мистецтва України др. п. ХХ – початку ХХІ століття.

 

Під час реалізації проекту «Місяць Емми Андієвської в Україні» предбачено низку цікавих подій (лекції, літературні читання, засідання науковців за круглим столом, а також вистава «Джалапіта» за одноіменним твором мисткині. «Vivat, ЕММА!» – перше дійство із переліку зазначених.

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в місті Сталіно (Донецьк). Від 1943 р. перебуває в еміграції. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 р. Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література».

 

Р. S. Подія відбуватиметься із суворим дотриманням вимог карантину.

За інформацією просимо звертатись:

72-30-75

Lutskarmuseum@ukr.net

Вхід для преси – вільний.

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського