Телефон:

 

097 759 9247  

095 152 2509

(0332) 24 75 82

 

Ми працюємо

10:00 - 18:00

 

УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!

Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

У відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «Бережіть нас добрі люди!» до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Рішення про його щорічне відзначення на міжнародному рівні було прийняте на Конференції Організації Об’єднаних Націй з охорони довкілля, яка відбулась у Стокгольмі 5–16 червня 1972 року.

В Україні Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища відзначається 49 років (з 1973 року). Цей день дає можливість кожному з нас побачити свою відповідальність за турботу про нашу планету й активно сприяти змінам.

 

Під час екологічної години відвідувачі музею ознайомилися із природоохоронними операціями, які проводяться в Україні впродовж календарного року, зокрема, з охорони первоцвітів, новорічних ялинок, підгодівлі птахів і звірів у зимовий період, зустрічі птахів навесні, проведення місячників тиші у травні та червні, розчищення джерел та ін. Учасники заходу познайомилися також із багатствами волинських лісів, правилами відпочинку на природі та безпечного поводження з вогнем. Екскурсанти отримали нагоду погортати сторінки Червоної книги України, зустрітися із її «мешканцями» в експозиції відділу природи, з’ясувати причини зменшення кількості багатьох представників волинської флори і фауни. Під час заходу відвідувачам була представлена виставка кишенькових календариків із фондів ВКМ «Знай, люби і бережи!» на природоохоронну тематику.

 

 

 

 

Музей в соціальних мережах

Музей працює

 

Щодня з 10:00 до 18:00

 

 

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

    Замовлення екскурсій за телефоном 095 152 2509