Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

На виставці «Мистецтво для всіх. Порцеляна» демонструється 150 виробів з порцеляни зі збірки Волинського краєзнавчого музею та 16 зображень посуду у стилі Ар Деко з колекції Регіонального музею у Стальовій Волі. У фотовиставці знайшли відображення історія польської порцеляни та модні тенденції у мистецтві міжвоєнного періоду.

 

Волинський краєзнавчий музеї пропонує до огляду оригінальний посуд, вишукані статуетки, створені у ХІХ–ХХ століттях європейськими виробниками: Розенталь, Валлендорф, Німфенбург, Хевіленд, Цмелів та ін.

 

Українське порцелянове виробництво представлено посудом з Баранівки, однієї з найстаріших порцелянових мануфактур в Україні. А також популярними у 1960–1980-х рр. чайними та кавовими сервізами від Довбиського, Тернопільського, Сумського та ін. порцелянових заводів.

 

Десять експонатів відтворені у техніці тифлографія з підписами шрифтом Брайля, що дозволяють побачити порцелянові вироби тактильним способом.

 

Виставка створена за підтримки Європейського Союзу у рамках проєкту Програми транскордонного співробітництва (2014–2020) «Музеї прикордоння - простір для інтеркультурного діалогу».