Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Напередодні дня Святого Миколая співробітники відділу природи Волинського краєзнавчого музею провели екологічну годину «Ой, ялинко зелененька», присвячену всеукраїнській природоохоронній операції – запобіганню незаконним рубкам новорічних ялинок.

 

На цей захід завітали учні 3-го класу Луцького ліцею № 14 ім. В. Сухомлинського.  Під час проведення музейного дійства діти подорожували  залами музею разом із ведучою (Ланшиною Л. В.) та казковою гостею – Зимою (Тищенко Т. М.), дізналися чимало цікавого про зимівлю тварин і про те, як люди допомагають звірям і птахам вижити в голодний і холодний період. Юні відвідувачі з захопленням послухали красиву волинську легенду «Чому ялинка стала символом Різдва». Працівники музею розповіли як це вічнозелене деревце прийшло у наш дім і стало окрасою улюблених свят малечі всього світу, а також історії про ялинкові прикраси та їх символіку. Разом із Зимою школярі прикрасили різдвяну красуню і дізналися, як лісники захищають посадки ялинок, сосонок, ялиць від самовільних рубок.

 

Ведуча розповіла про те хто такий Св. Миколай і чому він є покровителем м. Луцька. Із захопленням учні послухали легенду про «луцьке чудо» − чудесний порятунок старовинного Лучеська 19 грудня 1256 року від татарського загону Куремси.
На завершення свята Зима запропонувала веселу зимову забаву – «сніжкову баталію».