Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

З початком календарної зими у відділі природи Волинського краєзнавчого музею розпочали проведення театралізованих екскурсій-казок «В гостях у Зимоньки-Зими».

 

Першими екскурсантами стали учні другого класу Луцького ліцею № 1.  Під час проведення музейного дійства діти здійснили подорож залами музею разом із ведучою та казковою гостею – Зимою. Школярі познайомились із життям живої природи взимку, дізнались, як люди допомагають зимувати птахам, підгодовують звірів у лісі, борються із зимовими заморами риб на водоймах Волині.

 

 Маленькі відвідувачі почули цікаву розповідь  про Святого Миколая, його походження та чому його так шанують у Луцьку, а також дізнались хто такий Санта-Клаус. Із захопленням учні слухали легенду про «луцьке чудо» − чудесний порятунок старовинного Лучеська 19 грудня 1256 року від монгольського загону Куремси.

 

На завершення свята Зима запропонувала дітям веселу зимову забаву – «сніжкову баталію». Діти отримали на згадку про музей невеликий подарунок – паперових синичок.

 

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати цей захід впродовж зими.