Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Видано 12-й випуск «Волинського музейного вісника»

 

Волинський музейний вісник: Наук. зб.: Вип. 12. / Упр-ня культури, з питань релігій та національностей. Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; каф. музеєзнавства,пам’яткознавства та інформ.-аналіт. діяльн. ВНУ імені Лесі Українки; упоряд.Є. І. Ковальчук. Луцьк, 2022. 263 с.
 
Науковий збірник підготовлено Волинським краєзнавчим музеєм спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки. У редакційній групі працювали доктор історичних наук С. В. Гаврилюк, кандидати історичних наук Є. І Ковальчук, Л. А. Мірошниченко-Гусак, С. В. Чибирак.

 

У збірнику вміщено статті з історії та практики музейної та пам’яткоохоронної справи на Волині та в Україні. Видання має кілька розділів, в яких представлено 38 наукових публікацій. У першому розділі подано матеріали 12 круглого столу з нагоди Міжнародного дня музеїв «Сила музеїв у сучасному світі» (18 травня 2022 р.). Другий – присвячено дослідженням з музеєзнавства, пам’яткознавства та історії Волині. Наступний розділ пропонує методичні та інформаційно-аналітичні матеріали з музеєзнавства.

 

У збірнику також представлено нові видання 2022 року волинських науковців з питань, музеєзнавства, етнографії та краєзнавства. Так, зокрема, опубліковано рецензії на навчальний посібник Валентини Надольської «Історія музейної справи: теорія, події, персоналії», монографій Алли Дмитренко «Збирання лісових ягід в етнокультурній спадщині Правобережного Полісся України» та Геннадія Бондаренка «Історичне краєзнавство Волинської області (1939–2019 роки)».

 

Видання «Волинський музейний вісник» розраховане на науковців, музейних, освітніх працівників, студентів, краєзнавців.