Про музей

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

22 березня – Міжнародний день води.

Цю дату почали відзначати, починаючи з 1993 року, згідно резолюціі  ООН.

 

Напередодні свята стартувала загальноміська акція «Ековесна-2021», в якій взяли участь студенти ВНУ, учні коледжу технології, бізнесу та права, кооперативного технікуму, працівники Волинського регіонального офісу водних ресурсів, Волинського краєзнавчого музею, Палацу учнівської молоді, Державної екологічної інспекції, відділу екології ЛМР.

 

Студенти та організації м. Луцька допомогли річці Сапалаївці, яка протікає в самому центрі міста, очиститись від сміття. Нам довелось прибрати сотні пластикових пляшок, обгорток, поліетиленових пакетів.  Працювали злагоджено і ніхто не обурювався, що довелося виконувати не зовсім приємну роботу, адже від чистоти та якості води залежить здоров’я кожної людини.

 

   

 

  

Музей в соціальних мережах

Музей працює

Вихідні

Субота, понеділок

Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Неділя з 10:00 до 18:00

 

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського