Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Історична година «Крутяни з Волинської землі»
З нагоди 104-річниці бою під Крутами Волинський краєзнавчий музей запрошує на історичну годину «Крутяни з Волинської землі». На якій старша наукова співробітниця Яна Лис розповість про уродженців нашого краю, які воювали у цьому бою, про подальшу долю уцілілих та представить електронну виставку на дану тему.
 
Всім з них судилося мати непросту долю, гідну екранізації: двічі репресований та розстріляний, але чудом уцілілий; воїн УНР, підпільник УПА та викладач Оксфорду; офіцер трьох українських армій у роки революції та двічі підсудний за військові кампанії; останній воїн УНР, що дожив до незалежності України…
 
Вхід вільний, початок 27 січня о 11:00.
 
На фото: центральний фрагмент віднайденої у Львові в 2019 році монументальної картини Олександра Климка «Бій під Крутами» (1936), яка довгий час вважалася втраченою.