Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Костюмована екскурсія "Легенди Волинського музею" в рамках благодійного мистецького марафону "Разом переможемо".

Українська мова – це не лише сучасна милозвучна та літературна, а й розмовна, заковириста, мова українських селян. Найкраще її можна пізнати з етнографічних та історичних записів. Ми пропонуємо пізнати її частину, яка пов’язана з містикою, віруваннями та забобонами. Цього разу ми поділимося з вами історіями про містичних істот та дізнаєтеся як не потрапити у їх пастки.
На вас чекає костюмована екскурсія вечірнім музеєм, фотозони та кіноперегляд.

 

Телефони для запису: 0682449233; 0505877182
Вхід – благодійний внесок на ЗСУ.