Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

27 січня о 14 годині
у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Валерія Войтовича «Оскар Сосновський. Скульптор».

 

 

Геніальний скульптор із Волині Томаш Оскар Сосновський (12 грудня 1812Новомалин, сучасна Рівненщина – 27 січня 1886Рим).
Навчався у Кременецькому ліцеї, у 18331835 роках продовжував навчання у Варшаві. Студіював рисунок і живопис у Ксаверія Яна Канєвського та Антонія Бланка, скульптуру в Павла Малінського. Згодом навчався у Берліні під керівництвом Крістіана Рауха та в Римі у майстерні П'єтро Тенерані. У 18431846 мешкав у Варшаві. Повернувся до Риму, де посів професора скульптури в Академії Святого Луки. 

 

Його твори прикрашають найвідоміші храми та музеї України, Польщі, Італії, Ізраїлю та інших країн. Нині для культурного світу постать Сосновського, незаслужено забутого, завдяки дослідженню Валерія Войтовича повертається в Україну.

 

Ви дізнаєтеся в яких умовах та якому середовищі формувався митець всеєвропейського масштабу, який більшу частину свого творчого життя провів у Римі, але не забував України, свого рідного села Новомалина, якого ніколи не оминав, коли приїздив з Італії; розробляв тут проєкти своїх наступних творів, не розставався з різцем і долотом у роботі з білим мармуром.

 

Автор видання Валерій Войтович – український письменник, художник, дослідник української міфології. Автор численних літературно-художніх творів, монографій, словників та інших видань з історії та культури України, її міфології, великої кількості живописних та графічних творів, розкриває життєвий і творчий шлях скульптора об’ємно і змістовно. Книга збагачена численними ілюстраціями, містить репродукції 32-х найвідоміших скульптур Сосновського.
Ним пишається Польща та Італія, а також його батьківщина – Україна.

 

Дізнатись про визначного скульптора, його чудові роботи та поспілкуватись з автором книги можна на презентації у Волинському краєзнавчому музеї.