Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

У Волинському краєзнавчому музеї презентували книжку про видатного скульптора
 
Сьогодні виповнилася чергова річниця з дня смерті видатного скульптора ХІХ століття Томаша-Оскара Сосновського. Митцем пишаються і поляки, і українці, адже він народився на Рівненщині у селі Новомалин, зазначив директор Рівненського обласного краєзнавчому музею Олександр Булига, який і модерував захід. На необхідності пошуку спільних точок дотику двох народів наголосив віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Матеуш Маршалек. Про твори Томаша Сосновського, які роблять славу нашому краю у світі, розповів багаторічний директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.
 
Затим присутні переглянули фільм про митця, де зокрема йшлося про унікальну техніку шліфування мармуру, після якого поверхня виглядала матовою і наслідувала людське тіло, та про врятування музейниками скульптури Мадонни, яку хотіли трактором витягнути з костелу.
 
Ініціатор створення фільму, керівник культурно-просвітницького центру імені Томаша-Оскара Сосновського Ярослав Ковальчук сказав, що постать митця є однією з тих, які об’єднують українців та поляків. За його словами, в кількох населених пунктах Рівненщини вулиці названі іменем видатного земляка, є шість пам’ятних дощок, а в Новомалині його ім’я носить школа.
 
Про маловідомі факти біографії Сосновського (зокрема, ймовірну службу у російській армії та дезертирство) розповіла доцент Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука Лілія Овсійчук. За її словами, професор скульптури та лауреат багатьох нагород був надзвичайно скромним в особистому житті.
 
Завідувачка художнього відділу Державного історико-культурного заповідника м. Острога Людмила Козловська представила оригінали документів XVI-XVII століть, що стосуються родоводу скульптора, та цікаві світлини каплиці і Новомалинського замку початку ХХ століття. Світлини та документи можна було вільно переглянути учасникам заходу.
 
Врешті слово взяв автор книги «Оскар Сосновський. Скульптор» Валерій Войтович. Він розповів не лише про найбільші досягнення митця та його нагороди, але ще раз наголосив на значенні творчості нашого видатного земляка. Також Валерій Войтович повідомив, що нині народний художник України Володимир Шелудько працює над створенням пам’ятника Томашу Сосновському.