Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

16 лютого 2023 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Будемо жити!», присвячена 152-й річниці від дня народження Лесі Українки.

 

На ній представлено артефакти із зібрання музею та роботи студентів Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського (спеціалізація «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», керівник Софія Пасюк). Картини студентів написані під час пленеру, що відбувся у Колодяжному у 2021 році і був присвячений 150-й річниці від дня народження Лесі Українки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про підготовку виставки, її значення з точки зору мистецтва та для самосвідомості у нинішні важкі часи говорили директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко, авторка виставки, наукова співробітниця ВКМ Людмила Завада, заступниця директора з виховної роботи Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського Оксана Рижан, викладачка коледжу, майстриня Софія Пасюк, майстриня народної творчості Валентина Якимович, майстриня Олеся Іщук.

 

Увагу відвідувачів привертали раритетні видання «Лісової пісні», ілюстровані видатними українськими художниками Іваном Їжакевичем, Оленою Сахновською, Миколою Дерегусом, Василем Перевальним, Василем Василенком, Надією Лопуховою, Софією Караффою-Корбут та іншими.

 

Усі представлені експонати є своєрідними ілюстраціями до «Лісової пісні». Це і дерев’яна пластика Сергія Наумова (39 робіт), і вироби з соломи Валентини Якимович (7 робіт), і паперові витинанки Олесі Іщук (серія «Легенди Лісових русалок».

 

Найбільша група робіт – вироби з кераміки. На виставці представлено триптих Михайла Белєява «Весна у лісі», «Лукаш і Мавка» та «Той, що в скалі сидить» Владислава Щербини, твори заслуженої художниці України Інни Коломієць («Перелесник і Мавка», «Луцка і Мавка», «Русалка і Водяник»). Серед статуеток – два декоративні тарелі: «Грай же, коханий, благаю!» (автор Галина Кломбицька) та «Лукаш і Мавка» (Автор Ася Мікеєва).

 

Не менш захопливими були і декоративні вази: «Лісова пісня» (Ярослава Козлова, Олександр Сорокін), «Лісова пісня» (Віталій Шевченко, Василь Веретьохін , Людмила Шевченко) та «Мавка» (Володимир Руденко).