Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

17 лютого до Європейського дня котів у відділі природи Волинського краєзнавчого музею провели екологічну годину «Наші пухнасті улюбленці. Історія походження, особливості поведінки котів та догляд за ними» для учнів 3-Г класу технологічного ліцею № 24 м. Луцька. Кінець зими – початок весни – особливо активний період для кішок.

 

У Європі День котів святкується 17 лютого, відзначають з 1992 року. Створений з ініціативи італійської журналістки Клауді Анджелетті, яка працювала в журналі Tuttogatto World Cat Day. В Україні цей день святкують з 2004 року.

 

Старший науковий співробітник науково-експозиційного відділу природи Волині ВКМ Людмила Ланшина розповіла школярам про диких предків котів, про особливості життя і поведінки домашніх улюбленців, їх користь для людини і лікувальні властивості.

 

Учні послухали цікаву розповідь про звичаї і традиції шанування котиків в давнину, про народні пісні, колискові, оповідки, легенди, де кішка виступає в ролі оберегу сім’ї та захисту дітей.

 

На завершення екологічної години науковці провели майстер-клас із виготовлення паперових котиків. Учні з великим захопленням поринули у процес виготовлення улюблених пухнастиків.

 

Європейській день котів – це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотання.

 

Вітаємо всіх любителів кішок зі святом, цінуйте своїх «домашніх тигрів», бо як казав Віктор Гюго, Бог створив кішку для того, щоб у людини був тигр, якого можна погладити.