Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся практичний семінар-тренінг «Аудіодискрипція як шлях до безбар’єрного музею для осіб з вадами зору», організований проєктом «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу» в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014 – 2020, який реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу.

 

Тренером проєкту виступила Оксана Потимко, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка», доктор філософії. Участь у семінарі взяли понад 40 музейних працівників Волинської області та студенти кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки.
 
Семінар містив теоретичну та практичну частини. Учасники дізналися про основні принципи аудіодискрипції, особливості її застосування у музеях під час екскурсій. Практично спробували «побачити» тактильні (рельєфні) малюнки, схеми, 3D макети, як можливий спосіб адаптації музейних експозицій для потреб незрячих, та почули можливі варіанти озвучення музейних пам’яток.