Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

Волинський художник подарував музею дві картини
 
Сьогодні у Волинський краєзнавчий музей завітав відомий художник, графік, автор серії іконописних робіт Володимир Жупанюк.
Володимир Григорович прийшов не з порожнім руками: він вирішив подарувати музею дві свої роботи. Обидві присвячені битві під Берестечком. Тема козаччини не чужа Володимирові Жупанюкові, адже він народився і виріс неподалік Пляшевої. З дитинства слухав розповіді батька про битву козаків і татар з польськими військами. Художник розповів, що витрачає чимало часу не лише на написання картини, але й на підготовку: читає історичні дослідження, вивчає зброю, одяг, аби зображення відповідало історичному періоду. І лише тоді сідає за мольберт.
Обидві картини («Гетьман Б.Хмельницький з Іслам Гіреєм під Берестечком після зради татар» та «В битві під Берестечком загинули коринфський митрополит Йоасаф та грецький чернець Павло, який супроводжував його») виконані олійними фарбами на полотні і мають розмір 25х30 см.
Відтепер картини Володимира Жупанюка доповнять чималу колекцію його робіт у Волинському краєзнавчому музеї.