Телефон:

 

097 759 9247  

095 152 2509

(0332) 24 75 82

 

Ми працюємо

09:00 - 17:00

 

Вихідні: пн., сб.

 

УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!

About Museum

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

14 грудня 2021 р.  о 14 год. у Музеї волинської ікони відбудеться відкриття виставки «Величаємо тебе, Святий Миколаю!».

 

Це спільний проєкт Музею волинської ікони і Технічного фахового коледжу Луцького Національного технічного університету. Відвідувачі виставки зможуть познайомитися з  іконами Св. Миколая XVIIІ – XIX ст. з колекції музею та творчими роботами учнів та  майстрів Технічного фахового коледжу Луцького НТУ: вишитими рушниками і флористичними композиціями.

 

Образ святителя Миколая Чудотворця, архієпископа Мирлікійського, займає особливе місце у християнській культурі. До нього – помічника у справах, захисника мандрівників та мореплавців, усіх несправедливо скривджених і засуджених, ставляться з особливим благоговінням. Протягом століть пошанування Святого втілювалося не тільки у будівництві численних храмів на його честь та створенні образів, присвячених Чудотворцю і його житію. Всенародна любов до Чудотворця у народі вилилася у традицію прикрашати рушниками храмові і хатні ікони. Пізніше до цієї традиції приєдналося квіткове оформлення ікон та храмового простору, яке допомагає створити відчуття свята, підкреслює  значимість  Святого чи події, що  відзначається Церквою.

 

Спільний проєкт двох інституцій представляє відвідувачам давні ікони з колекції музею з образом Св. Миколая і традиції прикрашання їх рушниками та флористичними композиціями у виконання  учнів та  майстрів Технічного фахового коледжу Луцького НТУ.

 

На виставці можна побачити ікони Св. Миколая, виготовлені в різні епохи та за допомогою різних технік: від найпростіших до прикрашених емалевим розписом, карбованими та гравійованими окладами з латуні та срібла, написаних  темперними і олійними фарбами. Представлені ікони відрізняються і за розміром: від найменших, хатніх до великих, храмових. Одночасно відвідувачі можуть ознайомитися з традиційними і новими техніками вишивання та декорування, давніми  мотивами, символікою орнаментики та кольорів. А ще дізнатися, що таке храмова флористика і як вона пов'язана з православною символікою.

 

Матеріали виставки свідчать про багатогранність давнього  сакрального мистецтва, вивчення якого  спрятиме широкому, художньо-естетичному та культурно-історичному осмисленню духовної спадщини України.

Музей в соціальних мережах

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

  Замовлення екскурсій за телефоном 095 152 2509

  museum work

   

  Вівторок - п'ятниця з 9:00 до 17:00
  Неділя з 10:00 до 18:00
   
   
  Вихідні
  Понеділок, субота