Виставки

Запрошуємо відвідати виставки:

 

Виставка «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві» (з фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею етнографії Волині і Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки).

Відкриття виставки приурочене до Всесвітнього дня захисту тварин (4 жовтня). На ній демонструється твори народного мистецтва ХХ – поч. ХХІ ст. із тваринними мотивами українських авторів, зокрема Андрія Пушкарьова, Володимира Кусика, Софії Пасюк, Анатолія Філозофа та інших.

Виставка «Музейне кредо Миколи Черенюка. До 75-річчя від дня народження».

Виставка «Мистецьке кредо і музейне подвижництво Миколи Черенюка» є частиною виставкового проєкту «Музейники», започаткованого у 2018 році до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

На виставці поєднано фотодокументальні матеріали з творами живопису та виробами декоративно-прикладного мистецтва. Окремим блоком буде представлено виставку творів живопису та графіки Миколи Черенюка (окремі твори експонуються вперше).

Виставка «Пам’ятай, Україно, героїв своїх»

Експозиція висвітлює хід АТО та ООС від перших днів. Представлено матеріали по незаконному референдуму в Криму в 2014 році, трагедії українських військ біля с. Волноваха, де загинули волиняни. Окремий ряд матеріалів присвячений 51 окремій бригаді, 1 батальйону тероборони «Волинь», батальйону «Світязь» та ін., в т. ч. і діяльність добровольчих батальйонів «Айдар» та «Азов».

Меморіальна експозиція «Шевченківська світлиця Миколи Куделі».

Експозиція присвячена учасникові національно-визвольного руху, культурно-освітньому і громадському діячеві Волині, палкому шанувальнику творчості Великого Кобзаря. Експозиція відкрита 14 березня 2007 року у Волинському краєзнавчому музеї на основі колекцій Шевченкіани М.П.Куделі (біля 8 тис. музейних предметів), переданої до музею родиною Миколи Павловича.

Виставка «Врятовано для України».

На виставці експонується лише невелика, зате найрепрезентативніша частина нових надходжень за період від 1992 року, які поповнили Музейний фонд Волинського краєзнавчого музею, а відтак усієї України.

 

Персональна фотовиставка "Очі волинської журналістики. Ностальгія".

Зроблені у різні роки, сотні фотознімків волинських журналістів, частина яких представлена в експозиції, – це колективний портрет працівників інформаційної сфери області 2007 – 2020 років. "Хочу, щоб якомога більше людей побачили, які у моїх колег гарні обличчя і розумні очі!" – з нотою ностальгії за активним газетярським життям говорить автор експозиції. – "Мрію, щоб ними мали можливість помилуватися й наступні покоління волинян". Тому після експонування виставки ці фото поповнять фонди Волинського краєзнавчого музею.

Виставка «Від ремесла до творчості» Виставка гончарних виробів волинського майстра народної творчості Миколи Полякова.

На персональній виставці гончаря Миколи Полякова представлено понад сто глиняних виробів, створених на гончарному крузі й випалених у гончарній печі. Серед великого різноманіття творів ви знайдете традиційні гладишки, горщики, глечики, миски, друшлаки, банячки, кружки, які приваблюють досконалістю форм у поєднанні з лаконічною орнаментикою; вази, ажурні підсвічники, вишукані кухлі, дивовижні куманці, котрі вирізняються своєю декоративністю.