Виставки

Запрошуємо відвідати виставки:

 

Виставка «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві» (з фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею етнографії Волині і Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки)

Відкриття виставки приурочене до Всесвітнього дня захисту тварин (4 жовтня). На ній демонструється твори народного мистецтва ХХ – поч. ХХІ ст. із тваринними мотивами українських авторів, зокрема Андрія Пушкарьова, Володимира Кусика, Софії Пасюк, Анатолія Філозофа та інших.

Виставка «Спротив геноциду»

27 листопада українці всього світу вшановують пам’ять жертв голодомору 1932-1933 рр. Приспустять державні прапори, пов’язані чорними стрічками, у поминальних панахидах згадають усіх заморених голодом, відкриються виставкові зали з тематичними виставками, телебачення та інтернет наповниться  різноманітною інформацією про трагедію, о 16 год в загальній хвилині мовчання вшануємо тих, хто хотів жити, запалимо свічу Пам’яті. Волинь теж Пам’ятає.

Виставка «Клич нескорених» – друковане слово УПА, як опір тоталітарному режиму!

Український визвольний рух вів боротьбу із змінними окупаційними режимами не лише збройно, але й силою правди, друкованого слова. Інформаційній роботі та видавничій справі ОУН приділяла значну увагу. За підрахунками істориків у 1941 р. було видано 55 назв книг і брошур, 1944 р. – 45, 1950 р. – 83. За період 1941–1953 рр. з’явилося сотні різнопланових за тематикою листівок ОУН.

Виставка «Музейне кредо Миколи Черенюка. До 75-річчя від дня народження»

Виставка «Мистецьке кредо і музейне подвижництво Миколи Черенюка» є частиною виставкового проєкту «Музейники», започаткованого у 2018 році до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

На виставці поєднано фотодокументальні матеріали з творами живопису та виробами декоративно-прикладного мистецтва. Окремим блоком буде представлено виставку творів живопису та графіки Миколи Черенюка (окремі твори експонуються вперше).

Виставка «Герої не вмирають», присвячена пам’яті Небесної Сотні

Основою виставки стали експонати, що пов’язані з подіями зими 2013-2014 року в Україні. А саме починаючи з мирних мітингів у листопаді 2013 року, коли сотні українців, в тому числі волинян, виявили свій протест проти зміни курсу на євроінтеграцію тодішнього Президента Януковича.

Виставка «Пам’ятай, Україно, героїв своїх»

Експозиція висвітлює хід АТО та ООС від перших днів. Представлено матеріали по незаконному референдуму в Криму в 2014 році, трагедії українських військ біля с. Волноваха, де загинули волиняни. Окремий ряд матеріалів присвячений 51 окремій бригаді, 1 батальйону тероборони «Волинь», батальйону «Світязь» та ін., в т. ч. і діяльність добровольчих батальйонів «Айдар» та «Азов».

Меморіальна експозиція «Шевченківська світлиця Миколи Куделі»

Експозиція присвячена учасникові національно-визвольного руху, культурно-освітньому і громадському діячеві Волині, палкому шанувальнику творчості Великого Кобзаря. Експозиція відкрита 14 березня 2007 року у Волинському краєзнавчому музеї на основі колекцій Шевченкіани М.П.Куделі (біля 8 тис. музейних предметів), переданої до музею родиною Миколи Павловича.

Виставка «Врятовано для України»

На виставці експонується лише невелика, зате найрепрезентативніша частина нових надходжень за період від 1992 року, які поповнили Музейний фонд Волинського краєзнавчого музею, а відтак усієї України.