Про музей

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

відділи та Філії музею

 

Нині Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще п’ять діючих музеїв. Це філія

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, із сектором – Музеєм „Лісової пісні” в ур. Нечимне (2004 р.), чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району, Олицький замок.

Музей волинської ікони

Художній музей у Луцьку

Музей історії Луцького братства

Колодяжненський літературно-меморіальний музей

Лесі Українки

Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського

Олицький замок

Музей працює

 

Будні з 9:00 до 17:00
Неділя з 10:00 до 17:00

 

Вихідні: субота, понеділок

21 жовтня 2022 р на виставці «Мистецтво для всіх. Порцеляна» відбулася екскурсія для людей з порушеннями зору, що є членами волинського осередку громадської організації «Генерація успішної дії». Відвідувачі почули про історію порцеляни, дізналися як і спробували розрізнити порцелянові вироби від фаянсових та скляних. Також екскурсанти змогли на дотик відчути білу глину, яка входить до матеріалу для виготовлення порцеляни. Учасники заходу мали можливість тактильно побачити тонкі порцелянові чайні пари і фігурки, почути цікаві розповіді про них. Тифлографічні зображення музейних пам’яток з підписами шрифтом Брайля сприяли пізнанню різних  видів та декорування вишуканого посуду. Екскурсія-діалог доповнювалася історіями про порцелянові вироби та їх використання, що звучали, після зчитування QR-кодів, з мобільних пристроїв.
 
Волинський краєзнавчий музей вдячний за можливість бути більш доступним:
  • підтримку, фахові поради та співпрацю громадській організації «Генерація успішної дії»,
  • консультації та виготовлення тактильних зображень Ресурсному центру «Безбар’єрна Україна»,
  • проєкту «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща–(Білорусь)–Україна 2014–2020,