Підсумки Дванадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2020»

З нагоди Міжнародного дня музеїв управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей провели Дванадцяту обласну рейтингову акцію «Музейна подія року на Волині – 2020».

 

Акція «Музейна подія року» започаткована у 2009 році і є щорічним конкурсом, у рамках якого відзначаються найважливіші, найбільш показові та резонансні явища у музейній галузі на Волині, що найбільше вплинули на загальне сприйняття музеїв у суспільстві. Головним критерієм для визначення переможця акції є суспільна значущість музейної події, позитивний резонанс у масштабах Волині і всієї України. Додатковий критерій – високий фаховий рівень виконання.

 

Цього року на суд експертів було подано 11 різних за характером та масштабами подій, які відбулися впродовж 2020 року. Переможці акції визначені шляхом рейтингового голосування 20 експертів (представники преси, телебачення, громадських організацій, галузі культури, освіти, владних структур, ін.).

 

За підсумками рейтингового голосування переможцями Дванадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2020», за кількістю набраних балів, стали:

 

І місце (46 балів)
Культурно-мистецький проєкт «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною».

До 150-річчя від дня народження А. Г. Лазарчука (1870–1934), українського художника, педагога, культурного діяча.

 

ІІ місце (35 балів)
«Музейний дворик».

 

ІІІ місце (14 балів)
Карантин не перешкода: онлайн виставки «По той бік фронту» і «Волиняни у мельниківському визвольному русі».