Новини

Інтерактивна лекції у музеї – прекрасна нагода дізнатися більше про народну культуру українців. Темою нашої зустрічі, що відбулася 11 листопада 2022 року, стала весільна обрядовість.

 

Учасники дізнавалися, коли проходив сезон сватань, що означала приказка «До Дмитра дівка хитра, а від Михайла то нехайно…», якими були складові традиційного весілля, його основні обрядодійства та необхідні атрибути. За допомогою онлайн-вікторини визначали знання та уявлення сучасної молоді про традиційне українське весілля. Знайомилися з розкішним головним убором нареченої - восковим віночком, що разом зі шлюбними букетами молодої й молодого був покладений в образ і зберігався як родинна реліквія. Інтерактивним елементом був і процес сватання, що проходив у формі розігрування експромтом ролей дійовими особами за сценарієм.
 
Дякуємо учасникам проблемної групи «Актуальні проблеми традиційно-побутової культури українців та етнографічного музейництва» та викладачам кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ імені Лесі Українки.