Телефон:

 

097 759 9247  

095 152 2509

(0332) 24 75 82

 

Виставка іконопису та сакрального мистецтва "Замлиння"

 

26 липня у музеї відкрилася виставка «Замлиння», що стала підсумком роботи Міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтва 2011 по 2019 рр., які проходили на Волині в Інтеграційному центрі «Карітас» у с. Замлиння Любомльського району (директор Ян Бурас).

 

На виставці представлено 80 найбільш яскравих робіт за всі попередні роки. Польські та українські митці репрезентують своє бачення християнської тематики, реалізовують його як у традиційній іконі, та і у стилістиці сакральної картини. Виконані у різних техніках та стилях іконописні декоративні композиції сповнені символами та метафорами, що поєднують у собі не лише сакральне, а й філософське тлумачення людської сутності та місця християнина у сучасному світі.

 

У заході взяли участь заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт, прессекретар, синкел у справах духовенства УГКЦ прот. Роман Бегей, інспектор Волинської Православної Богословької Академії ПЦУ о. Андрій Гайдай, голова Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук, волинські художники, поціновувачі сакрального мистецтва.

 

Під час презентації Володимир Марчук передав музею дерев’яний різьблений хрест роботи волинянина скульптора Миколи Павлюка (1953-2016) – доцента Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, учасника і лауреата міжнародних симпозіумів скульптури. Микола Павлюк є автором скульптури «Волинь прадавня», яка виконана для Луцька під час Міжнародного пленеру скульптури малих форм 2001 р.