Телефон:

 

097 759 9247  

095 152 2509

(0332) 24 75 82

 

24 червня о 14:00 запрошуємо на виставку творчих робіт студентів спеціальності "Лозоплетіння", відділу "Образотворче, декоративне мистецтво, реставрація" Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінсього.

 

На виставці "Інтерпретація простору" демонструється більше п’ятдесяти робіт студентів відділу «Образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації», спеціалізації «Плетіння з природних матеріалів. Лозоплетіння» Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Стравінського. Вони створені продовж 2007–2022 навчальних років під керівництвом викладачів Руслани Вронської та Орисі Щур.

 

Основне призначення творів, що експонуються на виставці – декоративні та ужиткові вироби для оформлення інтер’єру: декоративні панно, настінні світильники, малогабаритні меблі, декоративна пластика, об'ємно-просторова пластика тощо. Для створення таких оригінальних виробів використовують каркаси з лози та дерева, шаблони та лекала. Багату фактуру створює поєднання різних технік плетива (суцільне, ажурне, пошарове). Контрасту кольорів додає природний матеріал, зокрема, окорена та неокоренна лоза.

 

Лоза – найпоширеніший природний матеріал, який завдяки своїй міцності і зручності в роботі став основою для виготовлення різноманітних побутових виробів великих і малих форм. Протягом тисячоліть плетіння з рослинних матеріалів було для людства такою звичайною та на перший погляд невибагливою справою, що мистецькі особливості та переваги плетених виробів здебільшого ще  досі не усвідомлено.

 

Доступність матеріалу, простота і невелика кількість інструменту, невибагливе місце роботи, нескладність процесу роботи, попит на результат праці (можливість реалізації) – дають змогу лозоплетінню розвиватися. Художнє лозоплетіння набуває нового змісту, нових якостей і характерних рис сьогодення.У Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Інтерпретація простору».Виставка «Інтерпретація простору» показує багатогранність лози, її потенціал як формотворчого матеріалу, дозволяє зрозуміти як традиційне ремесло може бути актуальним у сучасному світі та набуває нового образу, нової думки.