Телефон:

 

097 759 9247  

095 152 2509

(0332) 24 75 82

 

Інфраструктурний грант від

House of Europe

Волинський краєзнавчий музей активно оцифровує фонди. Тепер для відвідувачів буде доступна і онлайн-версія експонатів, а ще люди зможуть побачити значно більше, ніж зазвичай показують на виставках. 

 

Для цього музей отримав інфраструктурний грант House of Europe («Дім Європи»), скерований на розвиток української культури та знайомство світу з нею. Волинському краєзнавчому музею цей грант допоможе ввести електронний облік музейних предметів та розпочати їх оцифрування.

 

Фонди – закулісся кожного музею. У виставкових та експозиційних залах музею відвідувачі можуть побачити не більше 10% музейних колекцій. Закритими для широкого загалу залишаються сотні тисяч речей, кожна з яких має свою історію побутування та надходження до музею. Ці речі музейні працівники з радістю показали б відвідувачам, але виставкові площі цього не дозволяють. Оцифрування фондів зробить багаті музейні колекції доступними для усіх зацікавлених.

Діджиталізація важлива й тому, що старовинні музейні предмети тлінні. Як би музейні працівники та реставратори не старались, ніщо не вічне і час може його зруйнувати. Оцифрування фондових предметів збереже надбання, хоч і не фізично, ознайомивши прийдешні покоління з нашим історичним та культурним спадком.

 

Оцифрування музейних предметів потребують дослідники, оскільки це зробить більш доступними для них фондові колекції. Незважаючи на сучасні блага комунікацій та транспорту, не завжди і не всі науковці можуть бути мобільними і відвідувати музеї та архіви для своїх наукових потреб. Переведення предметів у цифрову форму – головним чином писемних джерел – розширить коло науковців, які на основі матеріалів Волинського краєзнавчого музею свої праці.

 

В українських музеях уже розпочався процес оцифрування фондів, і Волинському краєзнавчому музею пощастило до нього приєднатись. В рамках інфраструктурного фонду House of Europe музей уже закупив усю необхідну техніку, а також програмне забезпечення для оцифрування спочатку нових надходжень, а згодом і решти колекції. У музею є необхідна фототехніка, комп’ютери, комп’ютерний сервер, фотозона для зйомки музейних предметів, поворотний стіл для 3D-моделювання, а також програма «Музейні фонди України» на 10 користувачів.

 

У рамках програми наша команда закупила необхідне обладнання для проведення заходів у дворику та його комфортного функціонування. А саме: акустичні системи, проектор, мікрофони та сцену. Також для ефективного функціонування простору були закуплені меблі, елементи декору та виставкове обладнання, що дасть можливість проводити різноманітні заходи, зустрічі, виставки та лекції.

Сьогодні нашим двориком прогулювались середньовічні гості. Хочете познайомитись з ними ближче? Чекаємо вас на тематичних екскурсіях ВКМ.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Це ще не все, що ми підготували в рамках проєкту "Музейний дворик" за підтримки Українського культурного фонду.
Слідкуйте за проєктом в інстаграмі @muzeyny_dvoryk та фейсбуці "Музейний дворик".

На сьогодні нам вдалось облагородити та озеленити територію внутрішнього дворика. А саме: було здійснено розчищення території, висадка дерев, кущів та декоративних рослин. Також підготовано грунт для посадки трави навесні. Саме холодна пора року та карантинні обмеження стали на заваді остаточного облагородження території. Тому завершальний етап робіт буде проведено навесні. І вже зовсім скоро ми будемо з радістю зустрічати гостей у нашому Музейному дворику.

3D Модель

“Інфраструктурний грант” підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.