УВАГА! Остання п'ятниця місяця - санітарний день!
Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.
На базі закладу 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, одразу після вигнання нацистських загарбників з теренів Волинської області, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.
24 червня о 14:00 запрошуємо на виставку творчих робіт студентів спеціальності "Лозоплетіння", відділу "Образотворче, декоративне мистецтво, реставрація" Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінсього.
На виставці "Інтерпретація простору" демонструється більше п’ятдесяти робіт студентів відділу «Образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації», спеціалізації «Плетіння з природних матеріалів. Лозоплетіння» Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Стравінського. Вони створені продовж 2007–2022 навчальних років під керівництвом викладачів Руслани Вронської та Орисі Щур.
Основне призначення творів, що експонуються на виставці – декоративні та ужиткові вироби для оформлення інтер’єру: декоративні панно, настінні світильники, малогабаритні меблі, декоративна пластика, об'ємно-просторова пластика тощо. Для створення таких оригінальних виробів використовують каркаси з лози та дерева, шаблони та лекала. Багату фактуру створює поєднання різних технік плетива (суцільне, ажурне, пошарове). Контрасту кольорів додає природний матеріал, зокрема, окорена та неокоренна лоза.
Лоза – найпоширеніший природний матеріал, який завдяки своїй міцності і зручності в роботі став основою для виготовлення різноманітних побутових виробів великих і малих форм. Протягом тисячоліть плетіння з рослинних матеріалів було для людства такою звичайною та на перший погляд невибагливою справою, що мистецькі особливості та переваги плетених виробів здебільшого ще досі не усвідомлено.
Доступність матеріалу, простота і невелика кількість інструменту, невибагливе місце роботи, нескладність процесу роботи, попит на результат праці (можливість реалізації) – дають змогу лозоплетінню розвиватися. Художнє лозоплетіння набуває нового змісту, нових якостей і характерних рис сьогодення.У Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Інтерпретація простору».Виставка «Інтерпретація простору» показує багатогранність лози, її потенціал як формотворчого матеріалу, дозволяє зрозуміти як традиційне ремесло може бути актуальним у сучасному світі та набуває нового образу, нової думки.
Музей волинської ікони
Художній музей у Луцьку
Музей історії Луцького братства
Колодяжненський літературно-меморіальний музей
Лесі Українки
Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського
Замовлення екскурсій за телефоном 095 152 2509