Статті

17 лютого до Європейського дня котів у відділі природи Волинського краєзнавчого музею провели екологічну годину «Наші пухнасті улюбленці. Історія походження, особливості поведінки котів та догляд за ними» для учнів 3-Г класу технологічного ліцею № 24 м. Луцька. Кінець зими – початок весни – особливо активний період для кішок.

 

У Європі День котів святкується 17 лютого, відзначають з 1992 року. Створений з ініціативи італійської журналістки Клауді Анджелетті, яка працювала в журналі Tuttogatto World Cat Day. В Україні цей день святкують з 2004 року.

 

Старший науковий співробітник науково-експозиційного відділу природи Волині ВКМ Людмила Ланшина розповіла школярам про диких предків котів, про особливості життя і поведінки домашніх улюбленців, їх користь для людини і лікувальні властивості.

 

Учні послухали цікаву розповідь про звичаї і традиції шанування котиків в давнину, про народні пісні, колискові, оповідки, легенди, де кішка виступає в ролі оберегу сім’ї та захисту дітей.

 

На завершення екологічної години науковці провели майстер-клас із виготовлення паперових котиків. Учні з великим захопленням поринули у процес виготовлення улюблених пухнастиків.

 

Європейській день котів – це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотання.

 

Вітаємо всіх любителів кішок зі святом, цінуйте своїх «домашніх тигрів», бо як казав Віктор Гюго, Бог створив кішку для того, щоб у людини був тигр, якого можна погладити.